|
Michal Kovačevič

18. kolo - Výsledkový Servis: Zaváhanie ASGuard, Jackanič strelil desať

KOŠ

Zaujímavosťou 18. kola je jednoznačne absencia žltých a červených kariet v oboch ligách.

Žiadame všetkých hráčov a tímy, ktoré majú disciplinárne konanie aby si svoje povinnosti pozreli v sekcii Disciplinárka

1. liga - 18. kolo - 7.5.2022

ASGuard v závere zachránili bod

Súboje prvej ligy odštartoval zápas ASGuard Bodva Sport Club s TL Servis. Líder tabuľky otvoril skóre v 7. minúte zásluhou Michala Gereho. V prvom polčase sme videli šance na oboch stranách, do kabín sa ale odchádzalo za stavu 3:2. V úvode druhého dejstva vyrovnal na 3:3 Róbert Kalinka a o pár minút mal na konte už tri góly. V závere zápasu poslal TL Servis do vedenia 5:6 Martin Hromják. Už to vyzeralo, že líder odíde naprázdno ale o deľbe bodov rozhodol v poslednej minúte Vojtech Turek. ASGuard si tak štyri kolá pred koncom mierne skomplikovali východiskovú pozíciu na zisk titulu.

ASGuard Bodva Sport Club - TL Servis     6:6 (3:2)

Góly: V. Turek 3x, M. Gere, A. Bardetskyi 2x -- M. Hromják 3x, R. Kalinka 3x

Hofex s najtesnejšou výhrou

Druhý zápas priniesol konfrontáciu Chieva proti Hofexu. Do zápasu vstúpil lepšie domáci celok, ktorý išiel do výhody vďaka gólom Zdena Bučeka. O vedenie však prišli hráči Chieva bleskovým hetrikom Ľuboša Semana ešte v prvej časti. V tej druhej zvýšil na 2:4 Dávid Fábry. Buček už iba korigoval zápas skompletizovaním hetriku v 37. minúte. Hofex zaznamenal tretiu výhru v jarnej časti, zatiaľ čo Chievo utrpelo už štvrtú prehru v rade.

Chievo - Hofex     3:4 (2:3)

Góly: Z. Buček 3x - D. Fábry, Ľ. Seman 3x

Sympatický výkon na bodový zisk nestačil

V nasledujúcom zápase hrala šiesta Bar Linda proti predposlednému Minibusueuropa. Súboj Bar Lindy proti "Minibusu" mal v prvom polčase vyrovnaný priebeh. Na začiatku toho druhého strelil gól na 2:1 Jozef Kačmárik. Dlho sa stav nemenil, až v 48. minúte potvrdil výhru Bar Lindy Marián Pásztor.

Bar Linda - Minibuseuropa     3:1 (1:1)

Góly: M. Pásztor, J. Kačmárik 2x - Ľ. Pap

Kanonier Jackanič strelil desať

V poslednom stretnutí najvyššej súťaže sme videli tímy SK Geo - VIBE FC. Prvý menovaný celok mal od začiatku zápas pod kontrolou. Dominancia sa premietla aj do konečného výsledku. O bohatú gólovú nádielku sa postaral hlavne Ján Jackanič, ktorý strelil až desať gólov. V tabuľke strelcov sa vyšvihol na prvé miesto so štyridsiatimi gólmi, o deväť viacej ako druhý Peter Terpaj.

Minibuseuropa B víťazne

V prvom zápase 2. ligy nastúpilo "béčko" Minibuseuropa proti "béčku" VIBE FC. Miernym favoritom stretnutia boli jednoznačne hráči druhého tímu. Tým ale v stretnutí chýbalo viacero hráčov, čo domáci tím využil a vyhral 5:2. Druhé víťazstvo v rade a zároveň aj v jarnej časti pre Minibusueuropa B zaistil dvojgólový Dušan Goleňa a Jakub Smorada. VIBE FC B sa po veľmi dobre rozbehnutej jesennej časti dostalo v tej jarnej do stavu nestabilných výkonov.

Minibuseuropa B - VIBE FC B     5:2 (1:0)

Góly: G. Viszlay, D. Goleňa 2x, J. Smorada -- A. Marko, P. Timko

U Nového Janka kráča vyššie

Jednoznačný priebeh malo druhé stretnutie medzi tímami U Nového Janka - Coma. Už v prvom polčase nasúkali hráči domáceho tímu deväť zásahov. V druhej časti pridali ďalšie dva. Piatimi gólmi v stretnutí sa prezentoval Dávid Ondrej. "Nový Janko" sa po výhre presunul na štvrté miesto v tabuľke.

U Nového Janka - Coma     11:5 (9:3)

Góly: A. Bobiš, J. Berta, P. Hoľan, D. Ondrej 5x, M. Pillar 3x -- M. Ivan, L. Seman 2x, S. Nemergut 2x

Pohodlná výhra Getifitbro

V zápase na pravé poludnie si "getfitťáci" hravo poradili s "dolárovými chlapcami". Tých porazili vysokým rozdielom. O góly sa postarali najmä päťgólový Jakub Hingisz, štyri pridal Richard Roháč. Getfitbro Futsal Team stráca štyri zápasy pred koncom súťaže  na prvé IZO 4 šesť bodov. V 21. kole budeme svedkami ich priameho súboju.

Getifitbro Futsal Team - FC Dolar Boyz     14:2 (5:1)

Góly: J. Hingisz 5x, R. Roháč 4x, D. Šanta, D. Malata 2x, M. Guľa 2x -- T. Kučera, A. Dufala

Útočný tandem Legends v akcii

Záverečný súboj druhej najvyššej súťaže priniesol stret Legends - KPH TEAM Zlatolux B. Po zápase mohli mať úsmev na tvári hráči  Legiend. "Béčko" Zlatoluxu porazili osemgólovým rozdielom. Päť zásahov strelil Tomáš Zajac a štyri Mikuláš Riapoš. Ten sa po gólových hodoch drží na delenej prvej priečke tabuľky strelcov s Dušanom Goleňom. Obaja majú 33 presných zásahov.

Legends - KPH TEAM Zlatolux B     12:4 (6:2)

Góly: T. Zajac 5x, V. Lukáč, F. Ustohal 2x, M. Riapoš 4x -- Š. Drabík, J. Takáč, T. Galajda, J. Hudák

Zápas McDonalds - Antis je preložený na 14.5.2022 o 15:30. Hráči IZO 4 mali v 18. kole voľný program.