|
Michal Kovačevič

15. kolo - Výsledkový servis: ASGuard v oklieštenej zostave porazil Vakatanku

KOŠ

Šlágrom 15. kola bol jednoznačne súboj prvého ASGuard-Bodva Sport Club a tretej Vakatanky.

!!! UPOZORNENIE !!!

Žiadame všetkých hráčov a tímy, ktoré majú disciplinárne konanie aby si svoje povinnosti pozreli v sekcii Disciplinárka

1. liga - 15. kolo - 16.4.2022

ASGuard upevnil svoju pozíciu

Šlágrom 15. kola bol súboj lídra tabuľky ASGuard-Bodva Sport Club a tretej Vakatanky. Oba tímy vstupovali do zápasu bez straty bodu v jarnej časti. Už v tretej minúte otvoril skóre hráč Vakatanky Jakub Vojtek. Dlho sa stav nemenil až minútu pred záverom prvého dejstva vyrovnal na 1:1 Artem Bardetskyi. ASGuard nastúpil na zápas v oklieštenej zostave. V úvode druhého polčasu poslal Turek svoje mužstvo do vedenia a na 1:3 zvyšoval strelec prvého gólu. Vakatanka vzápätí znížila stav na 2:3 ale ani to nestačilo na body v zápase.

Vakatanka - ASGuard-Bodva Sport Club     2:3 (1:1)

Góly: J. Vojtek, P. Terpaj - V. Turek, A. Bardetskyi 2x     ŽK: P. Tresa

Feyenoord triumfoval nad VIBE FC B najtesnejším rozdielom

Feyenoord si po piatkovej prehre s Chievom napravil chute proti poslednému tímu tabuľky. Výhra sa ale nerodila ľahko. Hráči "vajbu" poriadne natrápili svojho súpera. Po prvom polčase Feyenoord prehrával 2:3. V druhom dejstve sme videli mnoho gólových príležitosti na oboch stranách. V 44. minúte skompletizoval hetrik Radoslav Kollár. V 48. minúte bol stav nerozhodný 5:5. O výhre domácich najtesnejším rozdielom rozhodol v 49. minúte ich najlepší strelec Gerhard Gluchman

Feyenoord - VIBE FC B     6:5 (2:3)

Góly: G. Gluchman 2x, R. Kollár 3x, V. Fiala - R. Šalapa, M. Bušovský, K.Kovács 2x, P. Haluščák

ZLATO lux-Bacon víťazne

SK Geo v zápase proti Zlatoluxu hralo v v prvých 25. minutách vyrovnanú hru. V 5. minúte dal prvý gól Jakub Muranský z SK Geo. O pár minút neskôr vyrovnal Dávid Malata. Góly však nepribúdali a stav 1:1 vydržal až do polčasovej prestávky. V druhej 25-minútovke však SK Geu ubudli sily a zápas skončil výhrou druhého tímu tabuľky.

SK Geo - ZLATO lux-Bacon     2:6 (1:1)

Góly: J. Muranský 2x -- S. Ondira, T. Mroč, D. Malata 4x     ŽK: S. Ondira

Minibus s prvou výhrou v jarnej časti

Na záver sobotného programu si zmerali sily desiaty Minibuseuropa a šieste Chievo. Minibusákom sa v jarných zápasoch veľmi nedarilo. Na svoje prvé tohtoročné víťazstvo sa poriadne nadreli. Víťazný gól Minibusu vsietil Marcel Pillar v 40. minúte a tak sa domáci mohli tešiť z prvých jarných bodov.

Minibuseuropa - Chievo     4:3 (3:2)

Góly: M. Pillar 2x, Š. Jánošik, L. Spačil - M. Kolesár, Z. Buček, K. Cirheľ

Tabuľka 1. ligy po 15. kole

Výsledky zápasov 1. ligy 15. kola

IZO 4 schladil vášne

V úvodnom dueli 2. ligy so začiatkom o 10:00 proti sebe nastúpili Antis - IZO 4. Zo zápasových štatistík jarnej časti je zrejmé, že hráči IZO 4 vedia svojim súperom riadne brnkať na nervy. Svojho súpera "nechali" vyhrať prvý polčas 2:1. Avšak po zmene strán ukázali prečo kraľujú 2. lige dlhé roky. V priebehu 15-minút strelili 5 gólov a o zápase bolo rozhodnuté. Najlepší kanonier minuloročnej sezóny Peter Hutník dal o sebe vedieť poriadnou gólovou nádielkou. V zápase sa pripomenul piatimi gólmi a v tabuľke strelcov 2. ligy sa dostal na priebežnú 3. pozíciu. Vyzerá to tak, že IZO 4 v ceste za obhajobou nezastaví žiaden tím.

Antis - IZO 4     3:7 (2:1)

Góly: P. Kuchár, T. Štulajter -- M. Horský, M. Marinčák, P. Hutník

Tesná výhra Legends

Hráči Legends odohrali počas víkendu ťažký duel s Minibuseuropa B, v ktorom sa až do konca stretnutia museli strachovať o výsledok. V úvode stretnutia otvoril skóre Vincent Lukáč. Jeho spoluhráč Miroslav Kočiš o štyri minúty zvyšoval na 0:2. V zápase sa skóre dlho nemenilo až pred koncom zápasu znížil na 1:2 Dušan Goleňa. Legendy si náskok postrážili a v tabuľke zotrvajú na 3. mieste len dva body pred "béčkom Vajbu"

Minibuseuropa B - Legends     1:2 (0:2)

Góly: D. Goleňa - V. Lukáč, M. Kočiš

Getfitbro so stratou bodov

"béčko" Zlatoluxu obralo o plnú bodovú nádielku druhý tím tabuľky Getfitbro Futsal Team. V úvodnom dejstve sme videli šance na oboch stranách, no stav bol nerozhodný 2:2. V 33. minúte zvýšil na 2:3 Ľubomír Sarvaš no v okamžiku na 3:3 vyrovnal Tibor Mroč

KPH TEAM Zlatolux B - Getfitbro Futsal Team     3:3 (2:2)

Góly: L. Štofko, Š. Drábik, T. Mroč - Ľ. Sarvaš, R. Roháč, E. Guľa

McDonald s plným bodovým ziskom

Hráči McDonalds bojovali v 15. kole 2. ligy proti Come. V dueli desiateho s jedenástym dokázali hráči McDonalds ukopať plný bodový zisk. Výhra McDonalds vyniesla o 3 body nad svojho súpera.

Coma - McDonalds     3:4 (2:3)

Góly: R. Pahoľár, S. Nemergut - V. Lenchur 3x, O. Daniel

Prvo-polčasovú prestrelku vystriedal pokojný druhý polčas

V záverečnom zápase 2. ligy sme boli svedkami dramatickej prestrelky v prvom dejstve. V zápase VIBE FC B - U Nového Janka padlo v prvej časti až 12 gólov, po 6 na oboch stranách. Druhý polčas bol na góly oveľa chudobnejší, videli sme v ňom iba jeden presný zásah. O víťazstve VIBE FC B rozhodol v 42. minúte Štefan Čopko.

VIBE FC B - U Nového Janka     7:6 (6:6)

8. SKG SK Geo 20 98:126 24
9. MIN Minibuseuropa 20 76:80 23
10. CHI Chievo 20 101:106 23
11. VIB VIBE FC 20 73:176 7
12. XXX xxx 20 8:120 1