|
Michal Kovačevič

14 . kolo - Výsledkový servis: Kalinka pálil ako z kanóna, IZO s nadretou výhrou

KOŠ

Prvý hrací deň sa niesol v znamení spomienky na zakladateľa KNL Miniligy Mileho Kovačeviča. Počas pekného slnečného počasia sa podával kotlíkový guláš. Prinášame Vám prehľad výsledkov 14. kola spolu s komentárom.

!!! UPOZORNENIE !!!

Žiadame všetkých hráčov a tímy, ktoré majú disciplinárne konanie aby si svoje povinnosti pozreli v sekcii Disciplinárka

1. liga - 14. kolo - 15.4.2022

Chievo s pohodlnou výhrou

V prvom zápase spomienkového 14. kola nestačil tabuľkovo vyššie postavený Feyenoord na Chievo. Do 16. minúty stretnutia vsietil Zdeno Buček hetrik a do polčasu to bolo už 4:0. V závere Feyenoord mierne zdramatizoval stretnutie ale o nič vážne sa nejednalo. Chievo sa po výhre posnulo z ôsmeho na šieste miesto. V strede tabuľky to je ale vysoko vyrovnané.

Chievo - Feyenoord     6:3 (4:0)

Góly: M. Kolesár, Z. Buček 3x, P. Onofer 2x -- R. Kollár, Š. Mihalík 2x

Kalinka pálil ako z kanóna - Kalinkonáda

V nasledujúcom zápase proti sebe hrali tímy SK Geo - TL Servis. V prvom dejstve sa hostia tešili tri krát ale po hernej stránke to bolo relatívne vyrovnané. Zmeny ale nastali v druhom polčase. Domácim došli sily a Róbert Kalinka začal páliť ako z kanónu. V priebehu zápasu poslal loptu až sedem krát za bránkovú čiaru súpera. TL Servis vyhral vysoko 1:11

SK Geo - TL servis     1:11 (0:3)

Góly: J. Jackanič -- M. Hromják, R. Kalinka 7x, R. Slicho, M. Vojtek

Napínavý zápas tabuľkových susedov

V treťom zápase najvyššej súťaže v stretnutí tímov, ktoré sa nachádzajú v spodnej časti tabuľky dlhodobo trápiaci Minibus nestačil na Hofex. Pred koncom prvého polčasu Minibus otočil stav vo svoj prospech, strelil tri góly a tak mal zápas vo svojich rukách. V druhej časti však Hofex tímovým výkonom dokonal obrat a tak sa tešili z prvej výhry v tomto kalendárnom roku.

Hofex - Minibuseuropa     7:4 (3:4)

Góly: D. Fábry 3x, Ľ. Kolesár, J. Fabian 2x, P. Hric -- M. Pillar 2x, P. Dzurik 2x     ŽK: D. Fabry -- L. Spačil

Zlatolux zbiera dôležité body

V záverečnom zápase 1. ligy vyhral Zlatolux nad tímom Bar Linda. Po polčase ukazovala svetelná tabuľa stav 2:2. Do druhého dejstva vstúpili lepšie hráči Zlatoluxu. Tí si vypracovali viacero šancí, ktoré dokázali premeniť do úspešného konca. Pred koncom hostia znížili výsledok na rozdiel dvoch gólov ale ani to na body nestačilo.

ZLATO lux-Bacon - Bar Linda     6:4 (2:2)

Góly: S. Ondira, J. Takáč, Ľ. Sarvaš 2x, N. Kompuš, T. Mačičák -- G. Gottwald, R. Štefani, M. Čabra     ŽK: J. Ruda

Tabuľka 1. ligy po 14. kole

2. liga - 14. kolo - 15.4.2022

IZO s nadretou výhrou

Hráči IZO 4 to mali opäť náročné. Do ich cesty za obhajobou titulu sa im postavilo "béčko" Minibusu. Vo veľmi vyrovnanom súboji, v ktorom sme videli šance na oboch stranách, rozhodli dlhoročné skúsenosti. Je to už niekoľký zápas v sezóne kedy IZO po polčase prehrávali ale napokon o body neprišli. V zápase strelil hetrik Marek Marinčák.

IZO 4 - Minibuseuropa B    6:5 (2:4)

Góly: J. Kačmárik, R. Bereš, M. Marinčák 3x, P. Hutník -- G. Viszlay, K. Bollo, D. Goleňa 2x, J. Smorada    ŽK: M. Horský - G. Viszlay, Ľ. Sapola

Getfitbro pokračuje vo víťaznej sérii

Ďalšie zaujímavé stretnutie sme videli medzi futbalistami Getfitbro Futsal Team a VIBE FC B. V zápase druhého s tretím to bola jednoznačná výhra prvého menovaného. V hlavnej úlohe bol opäť Ľubomír Sarvaš, ktorý sa postaral o štyri presné zásahy. Getfitbro drží sériu štyroch víťazstiev v rade a ostáva na dosah lídrovi tabuľky, na ktorého stráca 4 body.

Getfitbro Futsal Team - VIBE FC B     6:2 (3.1)

Góly: Ľ. Sarvaš 4x, P. Vasiľ, M. Guľa - T. J. Bartko, P. Jurica     ŽK: D. Orlovský

Riapoš opäť na vrchole strelcov

V zápase McDonalds - Legends sa pripomenul štyrmi gólmi superkanonier Mikuláš Riapoš a vysokou mierou sa podieľal na víťazstve svojho tímu 1:9. V rebríčku strelcov sa vyšvihol späť na prvú priečku pred Jozefa Kačmárika (IZO 4). Do konca ligy nám ešte ostáva osem kôl a tak budeme svedkami tesného súboja o post kráľa strelcov druhej najvyššej súťaži.

McDonalds - Legends     1:9 (1:4)

Góly: Ľ. Szabó - T. Zajac, V. Lukáč, M. Bach, M. Riapoš 4x, M. Kočiš     ŽK: M. Riapoš

V ostatných zápasoch druhej najvyššej súťaže sa proti sebe postavili tímy U Nového Janka - Antis. Nový Janko svojmu súperovi nadelil riadnu porciu. Hetrikom sa presadil Peter Szabó. Zápas skončil výhrou Nového Janka vysoko 10:2.

U Nového Janka - Antis     10.2 (3:0)

Góly: J. Berta, P. Hegeduš 2x, P. Szabó, D. Ondrej 2x, M. Pillar - T. Štulajter, R. Karaffa

V poslednom zápase 2. ligy sa konečne mohli radovať hráči FC Dolar Boyz. Tí dokázali poraziť KPH TEAM Zlatolux B najtesnejším rozdielom. V zápase sa presadil líder ofenzívy Nikolle Avgustini, ktorý štyrmi gólmi rozhodol o výhre "dolárových chlapcov" 6:7.

KPH TEAM Zlatolux B - FC Dolar Boyz    6:7 (3:6)

Góly: A. Juhás, L. Štofko, J. Bakši, T. Mroč 3x - T. Kučera, A. Dufala, N. Avgustini 4x