|
Alexander Dufala

Preview | Veľkolepé finále medzi dvoma najväčšími rivalmi

KOŠ

Vyvrcholenie súťažného ročníka 2022/2023 je tu. V poslednom finálovom kole uvidíme tvárou v tvár najlepšie celky tejto sezóny v súboji o absolútneho víťaza. Chýbať nebude ani duel o tretie miesto a strety o to, kto obsadí lepšie finálne umiestnenie v najvyššej súťaži a kto do 1. KNL postúpi z druhej ligy. Posledný hrací deň bude sprevádzať skvelá atmosféra s vynikajúcou hudbou, chutným gulášom, tombolou a záverečnou ceremóniou, tak si to nenechajte ujsť. Tešíme sa na Vás.

Preview 1. KNL


Súboj o tretie miesto, súboj o bronz alebo taktiež duel o tretí najlepší tím sezóny. V tomto zápase so štartom o 12:30 proti sebe nastúpia Bar Linda a TL Servis. Oba celky si vo štvrťfinále počínali dobre. Bar Linda zastavil výborne hrajúci Hofex (3:2). TL Servis si poradil s tretím celkom základnej časti Feyenoord (6:2). V semifinále sa ale tieto celky stretli s top favoritmi na zisk trofeje. TL Servis vyzval Vakatanku, ktorej aj po skvelom druhom polčase podľahol (4:1). Bar Linda sa v semifinále stretol s ASGuardom. Aj napriek tomu, že Bar Linda dokázal ASGuard v základnej časti o body obrať dva krát, v tomto zápase dominoval ASGuard (9:1). Na vzájomné duely medzi Bar Lindou a TL Servisom je to 1:1. V treťom kole bral výhru TL Servis (6:2), odvetu ovládol Bar Linda (11:2). Kto sa nakoniec bude tešiť z bronzovej medaily?


ASGuard vs Vakatanka. V tomto stretnutí sa môžeme tešiť na vysokú školu malého futbalu. Prvý a druhý tím základnej časti si naposledy zatancujú v boji o titul o 13:30. Vyraďovacou fázou prešiel suverénnejšie ASGuard. V štvrťfinále zdolal Zlatolux (4:1) a v semifinále si poradil s Bar Lindou bezproblémovo (9:1). Vakatanka bude ale prinajmenšom vyrovnaný súper. Štvrťfinále síce nevyšlo Vakatanke podľa predstáv, keď rozdielom jediného gólu zdolali Promet Trans (4:3). Semifinále ale ukázalo starú dobrú Vakatanku, ktorá porazila TL Servis (4:1). V poslednom vzájomnom stretnutí sa medzi ASGuardom a Vakatankou zrodila remíza 7:7. Neostáva nič iné, než skonštatovať, že nás čaká grandiózne finále plné emócií, na ktorého konci spoznáme absolútneho víťaza súťažného ročníku 2022/2023. 


V zápase o piate miesto proti sebe nastúpia Promet Trans a Zlatolux. Prvý menovaný po neúspechu vo štvrťfinále play - off prešiel cez Feyenoord formou kontumácie súpera. Zlatolux si v semifinále o umiestnenie poradil s Hofexom 3:1. Ktorý z týchto dvoch celkov teda obsadí piate miesto?


Program zápasov o titul 1. KNL 

Program zápasov o umiestnenie 1. KNL


Preview 2. KNL


Baráž o 1. KNL ponúkne dva duely o 11. hodine. Jeden zápas zaobstará Legends a SK Geo. Ten druhý LUX FM a HB Žlčové kamene. V zápase Legends vs SK Geo uvidíme v baráži doposiaľ neporazený celok a na strane druhej tím, ktorý ešte v baráži nepoznal chuť výhry. SK Geo najprv podľahlo LUX FM (8:2), následne nestačil ani na HB Žlčové kamene (8:6). Očistí SK Geo v poslednom zápase sezóny svoje meno?


Program zápasov v baráži o 1. KNL


submenu

Tabuľka

Košice 5+1 (KOŠ) 1. liga 5 + 1
# Tím Z Skóre Body
1. HBŽ HBŽK 3 25:8 9
2. HOF Hofex 3 13:6 6
3. VAK Vakatanka 3 15:7 6
4. AFC Mier - Zdoba 3 15:19 3
5. VSL VSL 3 9:16 3
6. VBF VB FC 3 8:29 0

štatistiky

Košice 5+1 (KOŠ) 1. liga 5 + 1
1. HBŽ Samuel Ondira 8 Gólov
2. AFC Michal Slávik 5 Gólov
3. HBŽ Ladislav Majoroš 5 Gólov
4. AFC Tomáš Ilyko 5 Gólov
5. VAK Marco Veliký 5 Gólov
6. VSL Matej Knapčok 4 Gólov
7. VAK Filip Marton 4 Gólov