|
Alexander Dufala

Deviaty hrací víkend | Review + Foto: Play - off fáza búcha na dvere

KOŠ

Základné skupiny sú už minulosťou. Všetky celky odohrali plnú porciu zápasov a sezóna sa tak preklápa do vyraďovacej fázy. V tomto článku sa dozviete, ako dopadli posledné zápasy košickej novej ligy v malom futbale a postavenie tímov pred časťou play - off.

1. KNL - 20.05.2023 - 18. kolo


ASGuard dobehol do cieľa ako prvý 

V prvom zápase sa proti sebe postavili ASGuard a Hofex. Pre obidva tímy bol tento duel veľmi dôležitý. ASGuard bojoval o prvú priečku, Hofex o tú tretiu. Od začiatku zápasu sme videli vysoké nasadenie na oboch stranách. V piatej minúte otvoril skóre duelu ako prvý L. Poprocký z tímu Hofex. ASGuard predvádzal skvelé vysoké napádanie a často dostal Hofex do úzkych. V ôsmej minúte sa z gólu radoval aj tím ASGuard. Po rýchlom protiútoku, ktorý zakončil C. Hric bolo zrovnané na 1:1. V 18. minúte sa dostal ASGuard prvý krát do vedenia po dobre zahratej štandardnej situácii. Autorom gólu bol J. Kerpčar. Strany sa tak menili za stavu 2:1. Začiatok druhého polčasu zachytil lepšie ASGuard. V 27. minúte zvýšil na 3:1 M. Pach. ASGuard v druhom polčase naplno presadil svoj štýl hry a Hofex púšťal do vyložených gólových šancí iba sporadicky. Za ASGuard sa ešte v 35. a 43. minúte presadili J. Olajoš a svojim druhým gólom v zápase prispel aj C. Hric. Posledné slovo v zápase mal Z. Buček, ktorý upravil stav zápasu na konečných 5:2. ASGuard si tak obhájil vedúcu pozíciu najvyššej súťaže. 

ASGuard - Hofex | 5:2 (2:1)

Góly: C. Hric 2x, J. Kerpčar, M. Pach, J. Olajoš - - Z. Buček, L. Poprocký


SK Geo si z posledného zápasu odnáša prehru

V ďalšom zápase sme proti sebe videli SK Geo a TL Servis. Druhý spomínaný v zápase na nič nečakal. Potreba výhry ich motivovala už v štvrtej minúte. Po chybe pri zakladaní útoku vtedy túto chybu potrestal R. Kalinka. V deviatej minúte odpovedal gólom SK Geo z nohy L. Labiča. Vyrovnaný stav trval päť minút. V 14. minúte svoj strelecký účet otvoril T. Mátyás a v 22. minúte ho nasledoval M. Knapčok. Do konca prvého polčasu sme už presný zásah nevideli. Zmena strán sadla viac tímu SK Geo. V 29. minúte znížil na 2:3 P. Biák. TL Servis nepovažoval jeden gólový náskok za komfortný. V 37. minúte to zmenili T. Mátyás a L. Kiraľ, ktorí poslali TL Servis do vedenia 5:2. Úspešný strelec z prvého dejstva L. Labič pridal v 41. minúte druhý gól po peknej individuálnej akcii. Ku koncu zápasu sa zdalo, že celku SK Geo dochádzajú sily, čo vyústilo do troch gólov TL Servisu. Presadil sa R. Kalinka a dva presné zásahy zaknihoval M. Knapčok, ktorý tak dokonal svoj hattrick. 

SK Geo - TL Servis | 3:8 (1:3)

Góly: L. Labič 2x, P. Biák - - M. Knapčok 3x, R. Kalinka 2x, T. Mátyás 2x, L. Kiraľ


Feyenoordu unikli body v posledných štyroch minútach

Ďalší na programe bol duel medzi Feyenoord a Bar Linda. Bar Linda potreboval na to, aby obsadil štvrtú priečku plný počet bodov. V štvrtej minúte vykročili správnym smerom po góle J. Beliša. Následne sa však podarilo Feyenoordu stav stretnutia otočiť v ich prospech. V siedmej a 13. minúte sa gólovo presadili J. Repík a F. Korček. Vedenie o gól si tímy pohadzovali ako horúci zemiak. V 14. a 18. minúte sa dva krát presadil J. Beliš, ktorému tak na strelenie troch gólov stačilo 14 minút. V prvom dejstve sa už nič zásadné nestalo. Druhé dejstvo bolo až do 43. minúty vyrovnané. Oba celky si pripísali na svoje konto po dva góly a tak mal Feyenoord pred sebou ešte sedem minút, počas ktorých mali možnosť zmazať jednogólové manko. Feyenoord vsadil na hru s piatimi hráčmi. Presilovku ale nezvládol a do prázdnej brány inkasoval ďalšie štyri góly. O výhru Bar Lindy sa signifikantným spôsobom postaral J. Beliš, ktorý skóroval päť krát. 

Feyenoord - Bar Linda | 4:9 (2:3)

Góly: J. Repík 2x, F. Korček, F. Marton - - J. Beliš 5x, G. Gottwald 2x, O. Vágner, G. Bohunicky


Vakatanka deklasovala aj svojho posledného súpera

V poslednom zápase sa proti sebe postavili Promet Trans a Vakatanka. Úvod stretnutia nevyšiel Prometu podľa predstáv. Už v ôsmej minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:5. Obliehanie brány Prometu pokračovalo aj naďalej a po prvých 25 minútach sa strany vymenili za stavu 0:10. Vakatanka sa malým futbalom bavila aj v druhom polčase. Videli sme pekné akcie a vysokú kvalitu. O prvý zásah do siete Vakatanky sa v 46. minúte postaral P. Haluščák, ktorý sa presadil aj o minútu neskôr. Skóre zápasu to však zásadne neovplyvnilo.

Promet Trans - Vakatanka | 3:14 (0:10)

Góly: P. Haluščák 2x, G. Viszlay - - P. Terpaj 4x, M. Kuruc 3x, S. Fiľák 3x, A. Kuľha 2x, S. Bačo 2x


Výsledky zápasov 1. KNL

Tabuľka tímov 1. KNL

Tabuľka strelcov 1. KNL


2. KNL - 20.05.2023 - 22. kolo


HB Žlčové kamene si presvedčivo obhájil druhú priečku

Prvý zápas v druhej lige zaobstarali celky HB Žlčové kamene a Chievo. Už v prvom polčase sa podarilo HB streliť pol tucet gólov. Medzi strelcov sa štyri krát zapísal fenomén menom Ondira, po góle si na svoj strelecký účet pripísali R. Kolesar a M. Stankovič. Z radov Chievo sa presadil iba I. Volčko. Druhý polčas sa niesol v rovnakom znamení ako ten prvý. Chievo si nevedelo vyprodukovať dostatok gólových šancí. Naopak HB ukazovalo, že je útočne ladený tím. V 28. a 30. minúte zvyšovali na 8:1 M. Stankovič a M. Uveges. Vo zvyšných minútach zápasu sme videli ešte sedem gólov. S. Ondira poslal loptu za chrbát brankára celkovo sedem krát a stal sa tak suverénne najlepším strelcom tímu HB po základnej časti.

HB Žlčové kamene - Chievo | 13:3 (6:1)

Góly: S. Ondira 7x, M. Stankovič 4x, M. Uveges, R. Kolesar - - I. Volčko 2x, Š. Niemašik


VB FC si poradil s Coma

O 10. hodine proti sebe nastúpili Coma a VB FC. Prvý vzájomný duel medzi týmito dvoma celkami skončil výhrou Coma (5:4). Štyrmi gólmi vtedy VB FC potopil R. Šalapa. VB FC tak mal svojmu súperovi čo oplácať. Odplatu odštartoval v ôsmej minúte P. Timko. Postupne sa ku úspešným strelcom pridali aj K. Kovács, P. Haluščák, D. Kolarčík a L. Poprocký. Opticky to vyzeralo na ihrisku vyrovnane, no VB FC bol v koncovke efektívnejšie. Posledný gól v prvom polčase padol do siete VB FC, keď sa presadil L. Seman. Strany sa menili za stavu 1:5. Začiatok druhého polčasu patril Come. Tromi gólmi v rade zmazali náskok svojho súpera z prvého polčasu. Posledný krok za ziskom bodov však Coma nedokázala zrealizovať. Ďalšie tri góly pre VB znamenali výhru 8:4. 

Coma - VB FC | 4:8 (1:5)

Góly: L. Seman 3x, M. Seman - - K. Kovács 3x, L. Poprocký 2x, P. Haluščák, D. Kolarčík, P. Timko



Jeden strelec, 16 gólov?

Áno aj to je možné. V treťom zápase vyzval posledný Team KVP výborne hrajúci LUX FM. V úvodných minútach sme videli prekvapivo vyrovnaný zápas. Góly začali padať až v 10. minúte. Ako prvý sa na listinu strelcov zapísal M. Hopčák z tímu LUX FM. Následne to bolo ale predstavenie v hlavnej úlohe s D. Ondrejom. Od 14. do 21. minúty nastrieľal tento kanonier dvojitý hattrick. Team KVP ale neodišiel z prvého polčasu na prázdno. Dvomi gólmi sa v posledných troch minútach prezentoval L. Takáč a jedným gólom prispel aj M. Gábor. V druhom dejstve sme videli 17 gólov. Šesť padlo do siete LUX FM, 11 krát vyberal loptu z brány Team KVP.  Ani deväť gólov tak nestačilo Teamu KVP na zdolanie svojho súpera. D. Ondrej si v druhej 25 minútovke pripísal ďalších 10 gólov, čo z neho robí najúspešnejšieho strelca 2. KNL a zároveň má prvenstvo aj v rubrike najviac strelených gólov v jednom zápase. 

Team KVP - LUX FM | 9:18 (3:7)

Góly: M. Gábor 5x, L. Takáč 2x, R. Ondriš, E. Csillag - - D. Ondrej 16x, M. Urbanec, M. Hopčak

ŽK: P. Hoľan


IZO 4 dal za sezónou výhernú bodku

V ich poslednom zápase sa IZO stretlo s Vakatankou B. Skvelá taktika a zápasová skúsenosť znova zvíťazila. IZO 4 presadil svoj herný plán už v tretej minúte. Gólom sa vtedy do štatistík zapísal M. Marinčák. V 15. a 24. minúte prekonal dva krát obranu súpera D. Človečko. Siréna ukončila prvých 25 minút za stavu 0:3. V 32. minúte to bolo už 0:4 po tom, ako D. Človečko zavŕšil svoj hattrick. V 40. minúte sa ako jediný z radov Vakatanky B presadil L. Rudi. IZO 4 do konca zápasu vsietil ešte dva góly a výherne tak zakončil sezónu. S náskokom šiestich bodov IZO ovládol druhú ligu.

Vakatanka B - IZO 4 | 1:6 (0:3)

Góly: L. Rudi - - D. Človečko 4x, M. Marinčák, M. Ondruš


Súboj o poslednú postupovú priečku zvládol Legends

V dueli o štvrté miesto sa proti sebe postavili Palmdale a Legends. Palmdale nastúpil do zápasu v oklieštenej zostave. Naopak Legends sa na zápas dostavil v silnom zložení. Po dlhšom čase sme videli v akcii aj M. Riapoša, ktorý je v druhej lige obávaným kanonierom. Svoje zručnosti ukázal v 17. minúte, keď sa postaral o prvý gól v zápase. Na konci prvého polčasu vyrovnal skóre na 1:1 F. Korček. Dve minúty po zmene strán sa z gólu radovali znova Legendy. F. Korček sa svojou šikovnosť postaral aj o druhý gól tímu Palmdale v 30. minúte. Od tohto momentu zobrali opraty do rúk Legends. Siedmymi gólmi v rade si zaistili zisk troch bodov a vo veľmi dôležitom zápase tak zdolali Palmdale 9:2.

Palmdale - Legends | 2:9 (1:1)

Góly: F. Korček 2x - - T. Zajac 3x, M. Riapoš 2x, 

ŽK: P. Szabó

ČK: P. Szabó


Výsledky zápasov 2. KNL

Tabuľka tímov 2. KNL

Tabuľka strelcov 2. KNL





Deviaty hrací víkend fotogaléria

Deviaty hrací víkend fotogaléria (Foto: Alexander Dufala)

submenu

Tabuľka

# Tím Z Skóre Body
1. ASG ASGuard Bodva 18 118:64 46
2. VAK Vakatanka 18 123:47 44
3. FEY Feyenoord 18 105:80 33
4. BAR Bar Linda 18 89:81 32
5. HOF Hofex 18 93:76 30
6. TLS TL Servis 18 85:99 25
7. PRM Promet Trans 18 76:83 23
8. ZLA Zlatolux 18 83:74 22
9. SKG SK Geo 18 54:130 10
10. GFB Getfitbro 18 15:107 0

štatistiky

1. VAK Peter Terpaj 32 Gólov
2. FEY Jaroslav Havrila 29 Gólov
3. VAK Lukáš Kolcun 20 Gólov
4. HOF Dávid Fábry 19 Gólov
5. BAR David Rohal 18 Gólov
6. TLS Matej Knapčok 17 Gólov
7. BAR Jakub Beliš 17 Gólov