|
Alexander Dufala

Preview | Dlho očakávané semifinále na dosah, kto zúročí tvrdú prácu?

KOŠ

Semifinálové zápasy sa nezadržateľne blížia. Hrá sa na jeden zápas a chybovosť sa tak trestá cenou najvyššou. Najlepšie štyri celky si v túto stredu zmerajú sily o postup do historicky prvého finále s formátom 5+1 v Košiciach. Poďme si tieto zápasy priblížiť.

O Titul


Ako prví sa na trávniku predstaví Vakatanka a Hofex. Pre tieto výbery pôjde už o tretí vzájomný zápas v tejto sezóne. Z doterajších dvoch zápasov je bilancia vyrovnaná. V základnej časti si výhru pripísal Hofex po kontumácii. V skupine FINAL 6 však Vakatanka túto prehru vrátila svojmu semifinálovému súperovi aj s úrokmi. Dominantným výkonom v poslednom kole nadstavby vyhrala nad Hofexom (9:2). Časový odstup od posledného vzájomného zápasu týchto dvoch aktérov je teda týždeň. Otázka znie jasne. Dokázal sa Hofex na tento zápas dostatočne pripraviť a vychytať muchy z posledného merania síl proti Vakatanke? 


Druhý semifinálový stret sa odohrá medzi Rising Prospects a HB Žlčové kamene. Z hľadiska úspešnosti je Rising Prospects v tomto zápase favoritom. Z 10 odohratých zápasov našiel premožiteľa iba dva krát. Porážku im uštedrila iba dvojica Vakatanka a TJ Malá Ida. Ich súper HB Žlčové kamene odišiel naprázdno zo štyroch doterajších stretnutí. Aj v tomto prípade však môže byť vodítkom vzájomný duel týchto manšaftov. Stretnutie z prvého kola nadstavbovej časti hovorí v prospech Rising Prospects (5:3). Treba však pripomenúť, že išlo o vyrovnané stretnutie, v ktorom rozhodoval lepší záver Prospektov. Dokážu Žlčové kamene premôcť svojho súpera a vydláždiť si tak cestu do veľkého finále?


Program zápasov o titul - SEMIFINÁLE

submenu

Tabuľka

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga
# Tím Z Skóre Body

štatistiky

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga