|
Alexander Dufala

Finále vyraďovacej fázy | Review + FOTO: Majstrom 1. KNL sa stala Vakatanka

KOŠ

Sláva víťazom, česť porazeným. Posledný hrací deň priniesol elektrizujúcu atmosféru. Vo finálovom zápase o to, kto nad hlavu zdvihne pohár víťaza najvyššej súťaže mala pevnejšie nervy Vakatanka.

Vyraďovacia fáza | O titul


Bar Linda s nepresvedčivým výkonom na záver sezóny

Túto sobotu sme videli ako prvý duel o tretie mieste, v ktorom proti sebe nastúpili Bar Linda a TL Servis. Obidva celky sa v prvých 20 minútach nevedeli presadiť. Šance sa kopili na obidvoch stranách ale chýbalo finálne zakončenie. To zmenil až v 22. minúte M. Kyjovský, keď sa ocitol sám pred bránou a pohodlne zakončil. O necelých 60 sekúnd padol do siete Bar Linda aj druhý gól z nohy R. Kalinku. Prvých 25 minút ukončil hvizd za stavu 2:0. Do druhého polčasu naskočil Bar Linda ako hurikán. Sériu troch šancí sa im však premeniť nepodarilo a v zvyšných minútach zápasu pôsobili odovzdaným dojmom. TL Servis spustil gólostroj a od 37. do 43. minúty zaznamenal štyri góly. Dva z týchto gólov šli na strelecký účet R. Kalinku, ktorý tak zahviezdil v súboji o tretie miesto hattrickom. Bar Linda sa tak musí uspokojiť s neslávne známym štvrtým miestom.

Bar Linda - TL Servis | 2:7 (0:2)

Góly: J. Kačmarík 2x - - R. Kalinka 3x, P. Oros, M. Kyjovský, R. Slicho, O. Tkáčik


O držiteľovi najcennejšej trofeje rozhodol rozstrel

Finálový duel na ktorý sme všetci čakali. Oslava malého futbalu v podaní tímov ASGuard a Vakatanka. Úvod stretnutia Vakatanka zaspala. ASGuard si vypracoval hneď niekoľko gólových šancí, ktoré ale zneškodnil výborne chytajúci S. Potočnák. Bola to práve Vakatanka, ktorá udrela ako prvá. V deviatej minúte obhodil brankára M. Kuruc a vedenie Vakatanky tak bolo na svete. ASGuard zo svojho náporu nepoľavoval a v 18. minúte prekonal obranu skvelým nábehom M. Sasák. V 21. minúte sa po rohovom kope postaral o vedenie Vakatanky A. Kuľha. Prvé dejstvo tak skončilo za stavu 1:2. ASGuard dostával svojho súpera do úzkych aj v druhom polčase. Mnohé šance však stroskotali na brankárovi alebo nepresnom zakončení. V 33. minúte sa predsa len podarilo ASGuardu zrovnať. O gól sa umiestnenou strelou postaral M. Gere. Góly mohli padnúť ešte na oboch stranách no nestalo sa a nasledoval tak penaltový rozstrel. V tom ukázala pevnejšie nervy Vakatanka a zosadzuje tak z trónu ASGuard. 

ASGuard - Vakatanka | 2:2 (1:2) - 8:9 po pen.

Góly: M. Sasák, M. Gere - - M. Kuruc, A. Kuľha

ŽK: V. Turek - - P. Terpaj Vyraďovacia fáza | O umiestnenie


Zlatolux po nevydarenej sezóne obsadil piatu priečku

Tím Zlatoluxu sa v zápase o piate miesto stretol s Promet Trans. Zlatolux ukončil základnú časť na poslednom postupovom mieste do vyraďovacej fázy. Vďaka tomu sa v prvom kole play - off stretli s velikánom ASGuard, ktorý im nič nedaroval a z bojov o titul ich vyradil. Zlatolux ale z minima vyťažil maximum. V semifinále o umiestnenie najprv zdolal Hofex (3:1). V tomto zápase sme videli znova odhodlanie Zlatoluxu skončiť na čo najlepšom mieste. Zlatolux tvoril hru a tlačil sa do brány. V šiestej minúte prišla prvá gólová radosť na strane Zlatoluxu. V 19. minúte sa presadil aj nebezpečný J. Takáč. Dvojgólové vedenie si ale Zlatolux dlho neužil. Už o minútu neskôr skorigoval stav prvého polčasu na 1:2 P. Dzurik. Druhý polčas skončil nerozhodne 1:1 a Zlatolux sa tak teší z výhry a celkového piateho miesta 1. KNL.

Promet Trans - Zlatolux | 2:3 (1:2)

Góly: P. Dzúrik, L. Spačil - - J. Takáč

ŽK: G. Viszlay


Výsledky zápasov play - off o titul1. KNL | Baráž


V baráži sme videli dva duely o 11. hodine. O jeden duel sa postaral SK Geo a Legends. Po dvoch nevydarených zápasoch v baráži sa SK Geo nakoplo k dobrému výkonu a poráža Legends (7:5). SK Geo tak ukázal, že nebol iba do počtu a napravil si tak renomé. HB Žlčové kamene sa v ich poslednom zápase tejto sezóny postavil proti LUX FM. Zápas skončil v prospech HB Žlčové kamene (2:4), ktorý tak ukončil baráž s kladnou bilanciou 2-1. 


Výsledky zápasov v baráži o 1. KNL

Fotogaléria z finále vyraďovacej fázy

Fotogaléria z finále vyraďovacej fázy (Foto: Alexander Dufala)

submenu

Tabuľka

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga
# Tím Z Skóre Body
1. RIS R prospects 9 82:23 27
2. VAK Vakatanka 9 50:36 19
3. HBŽ HBŽK 9 43:39 18
4. ASG ASGuard Bodva 9 53:24 18
5. HOF Hofex 9 53:48 15
6. TRN Turkon 9 51:45 10
7. BEA BEATHLETE FC 9 34:42 9
8. FEY Feyenoord 9 37:65 6
9. PRM Promet Trans 9 31:83 6
10. VSL VSL 9 31:60 6

štatistiky

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga
1. HOF Marko Seman 20 Gólov
2. TRN Miroslav Seman 16 Gólov
3. TRN František Pavúk 16 Gólov
4. RIS Jakub Špišák 14 Gólov
5. RIS Marcel Üvegeš 14 Gólov
6. HBŽ Peter Salagovic 13 Gólov
7. VAK Adam Kuľha 11 Gólov