|
Michal Kovačevič

17.kolo - Výsledkový servis: Zlatolux i ASGuard bez zaváhania, Goleňa zostreľoval

KNLMINILIGA

17. kolo je minulosťou. Na programe bolo desať zápasov 1. a 2. ligy. V najvyššej súťaži padlo 52 gólov a v 2. lige 59 zásahov.

!!! UPOZORNENIE !!!

Žiadame všetkých hráčov a tímy, ktoré majú disciplinárne konanie aby si svoje povinnosti pozreli v sekcii Disciplinárka

1. liga - 17. kolo - 30.4.2022


Bar Linda zmenšila stratu

Už v úvodnom dueli najvyššej súťaže sme boli svedkami atraktívneho súboja Feyenoord proti Bar Linda. Druhý menovaný celok si v prvej časti vypracoval dvojgólový náskok zásluhou Jozefa Rudu a Vladimíra Chovaníka. Po zmene strán sa Feyenoordu podarilo znížiť na 2:3 gólom Vladimíra Fialu ale o definitívnej výhre tímu Bar Linda rozhodol Marián Pásztor v 38. a 41. minúte. Víťaz sa po výhre priblížil bod za svojho súpera. 

Feyenoord - Bar Linda     2:5 (1:3)

Góly: V. Fiala, R. Kollár -- V. Chovaník 2x, M. Pásztor 2x, J. Ruda ŽK: J.Ruda (Bar Linda)


Pohodlná výhra ASGuard

Zápas ešte poriadne ani nezačal a hráči Minibuseuropa sa proti ASGuard-Bodva Sport Club ujali vedenia 2:0 gólmi Mareka Majného v 1. a 2. minúte. O šesť minút znížil Vojtech Turek a v 15. minúte bolo vyrovnané 2:2. Do konca prvého polčasu strelil ďalšie dva góly Turek. Po zmene strán sa dominancia ASGuard ešte viacej prehĺbila. U domácich sme góly už nevideli, za to majster SR v malom futbale pridal štyri presné zásahy. 

Minibuseuropa - ASGuard-Bodva Sport Club     2:8 (2:4)

Góly: M. Majny 2x -- J. Jurko, J. Kandráč 2x, V. Turek 5x, Ľ. Pangrác 


ZLATO lux-Bacon schladil Hofex

Po víkende voľna sa v treťom zápase predstavil druhý ZLATO lux-Bacon proti siedmemu Hofex-u. "Zlatoluxu" sa v tejto sezóne darí a inak tomu nebolo ani v sobotnom stretnutí. Svojho súpera už v prvom polčase prestrieľali piatimi gólmi. V druhom dejstve pridali hráči "Zlatoluxu" šesť gólov a to hlavne zásluhou tímového výkonu. Druhý tím tabuľky vyhral vysokým rozdielom ale treba podotknúť fakt, že viacerí hráči jadra Hofexu v zápase nenastúpili.

Hofex - ZLATO lux-Bacon     1:11 (0:5)

Góly: M. Ander -- J. Hudák 2x, J. Takáč 2x, Ľ. Sarvaš 2x, M. Seman 3x, N. Kompuš, T. Mroč ŽK: L. Majoroš (ZLATO lux-Bacon)


Vysoká výhra TL Servis 

V ďalšom zápase proti sebe nastúpil štvrtý TL Servis a posledný VIBE FC. Tabuľkovo vyššie postavený tím potvrdil rolu favorita. Za domácich sa presadilo až šesť strelcov. Po hetriku strelil Ondrej Tkáčik a Marek Vojtek. TL Servis odskočil svojim súperom na rozdiel troch bodov. 

TL Servis - VIBE FC     12:3 (5:1)

Góly: P. Oros 2x, M. Kyjovský, M. Hromják 2x, R. Kalinka, O. Tkáčik 3x, M. Vojtek 3x -- D. Fekete 2x, L. Horváth


SK Geo sa dočkalo

Po troch prehrách okúsili chuť víťazstva hráči SK Geo. V poslednom zápase 1. ligy nastúpili proti ôsmemu tímu Chievo. Hlavnou postavou zápasu bol Ján Jackanič, v zápase strelil hetrik a na dorovnanie najlepšieho strelca 1. ligy mu chýba iba jeden presný zásah. SK Geo uštedrili Chievu tretiu prehru v rade a v tabuľke ich o obehli o jeden bod.

SK Geo - Chievo     6:2 (3:1)

Góly: M. Giertl, J. Jackanič 3x, M. Šeršeň 2x -- M. Kolesár, Z. Buček


Tabuľka 1. ligy

Výsledky zápasov 17. kola

Štatistiky hráčov 2. liga - 17. kolo - 30.4.2022


Getfitbro potvrdili rolu favorita

V prvom stretnutí 2. ligy favorizovaný Getfitbro Futsal Team porazil predposledné mužstvo Coma. V prvom polčase strelil hetrik za domácich Martin Guľa. Do polčasovej prestávky sa presadil ešte Samuel Tamás a Jakub Hingisz. "Getfitťáci" nepoľavili ani v druhom dejstve v ktorom pridali ďalšie štyri zásahy a zápas vyhrali sedem gólovým rozdielom. Druhý Getfitbro je aktuálne v šesť bodovom závese za lídrom tabuľky.

Coma - Getfitbro Futsal Team     2:9 (1:5)

Góly: M. Gomolčák, M. Ivan -- J. Hingisz 2x, D. Šanta, S. Tamás, M. Guľa 5x ŽK: S. Tamás (Getfitbro Futsal Team)


Gólostroj Goleňa naložil deväť kúskov a je na čele strelcov

V nasledujúcom zápase tabuľkových susedov Antis a Minibuseuropa B to v prvom polčase nevyzeralo vôbec na jednoznačné víťazstvo "Minibusu". Skóre duelu otvoril Dušan Goleňa v 6. minúte. O dve minúty vyrovnával Dávid Cuper. Strelec prvého gólu skóroval ešte raz a do kabín sa išlo iba za stavu 1:2 pre "Minibus". S gólmi sa utrhlo vrece až po zmene strán. Dušan Goleňa v priebehu devätnástich minút strelil až sedem gólov. V zápase strelil celkovo deväť gólov a vyšplhal sa na kráľa strelcov 2. ligy. Minibus sa po výhre posunul o dva body nad Antis.

Antis - Minibuseuropa B     2:11 (1:2)

Góly: D. Cuper, O. Kuľbaga -- G. Viszlay, D. Goleňa 9x, J. Smorada


IZO 4 sa približuje k ďalšiemu titulu

V ďalšom stretnutí vyhrali IZO 4 už svoj šestnásty zápas v sezóne, tentokrát proti KPH TEAM Zlatolux B. Šiestimi gólmi sa pripomenul Peter Hutník, ktorý v gólových štatistikách poskočil o tri góly za Goleňu z Minibuseuropa B. Hráči IZO 4 dovedna nastrieľali 137 gólov s priemerom 8 zásahov na zápas. Sú na čele tabuľky, o šesť bodov pred Getfitbro Futsal Team, ktorý ako jediný zatiaľ dokáže s nimi držať krok. 

KPH TEAM Zlatolux B - IZO 4     3:12 (0:7)

Góly: M. Leško 2x, N. Kompuš -- P. Husz, M. Ondruš, E. Micovčák 4x, P. Hutník 6x ŽK: N. Kompuš - P. Hutník


Legends upevnili pozíciu

V záverečných stretnutiach 2. ligy, ktoré sa začali súbežne, čakala na ihrisku dva, hráčov VIBE FC B ťažká skúška proti Legends. "Béčko Vajbu" do zápasu vstupovalo iba so štvorbodovou stratou na svojho súpera. Prvý polčas zápasu bol na oboch stranách vyrovnaný a do kabín sa išlo za tesného vedenia 3:4 pre "Legendy". V druhej časti viacej zabrali Legends. Na trávniky sa po stopke vrátil Mikuláš Riapoš, ktorý súperovho brankára prekonal v zápase štyri krát a v priebežnom rebríčku strelcov je aktuálne na druhej pozícii. Legends zápas vyhrali a päť kôl pred koncom sezóny majú na treťom mieste osem bodový náskok. 

VIBE FC B - Legends     3:9 (3:4)

Góly: J. Stopka 2x , P. Timko -- M. Riapoš 4x, M. Kovačevič 4x, M. Kočiš


Dráma až do konca

Na ihrisku vedľa hrali proti sebe tabuľkový susedia, tímy z nižšej polovice tabuľky a to FC Dolar Boyz - McDonalds. Napriek tomu, že ide o tímy z nižšej polovice tabuľky tak o kvalitný futbal nebola núdza. V prvej 25-minútovke sme videli iba po góle na každej strane. Napínavé to začalo byť až v záverečnej desaťminútovke. FC Dolar Boyz prehrávali 2:3 ale gólmi Patrika Alexiho a Juraja Sudzinu sa dostali do výhody o gól. Už to vyzeralo, že domácim sa podarí doviesť zápas do víťazného konca ale o deľbe bodov rozhodol Artur Tenkács v poslednej minúte. 

FC Dolar Boyz - McDonalds     4:4 (1:1)

Góly: S. Končoš, P. Alexi, J. Sudzina 2x -- A. Tenkács 2x, T. Hehedosh, V. Lenchur ŽK: A. Dufala - O. Shepa, B. Tenkach


Tabuľka 2. ligy

Výsledky zápasov 17. kola

Štatistiky hráčov
.


submenu

Tabuľka

# Tím Z Skóre Body
1. ASG ASGuard Bodva 18 118:64 46
2. VAK Vakatanka 18 123:47 44
3. FEY Feyenoord 18 105:80 33
4. BAR Bar Linda 18 89:81 32
5. HOF Hofex 18 93:76 30
6. TLS TL Servis 18 85:99 25
7. PRM Promet Trans 18 76:83 23
8. ZLA Zlatolux 18 83:74 22
9. SKG SK Geo 18 54:130 10
10. GFB Getfitbro 18 15:107 0

štatistiky

1. VAK Peter Terpaj 32 Gólov
2. FEY Jaroslav Havrila 29 Gólov
3. VAK Lukáš Kolcun 20 Gólov
4. HOF Dávid Fábry 19 Gólov
5. BAR David Rohal 18 Gólov
6. BAR Jakub Beliš 17 Gólov
7. ZLA Tibor Mroč 17 Gólov